Previous Next
Zpráva o konferenci Svatá Ludmila — Ženy v christianizaci střední Evropy Další pokračování nesmrtelného sporu o dataci Kristiánovy legendy VENDULA REJZLOVÁ 26. a 27. května 2021 proběhla...
Studentská literárněvědná konference 2021 TEREZA ROHÁČOVÁ Ve dnech 27.−29. dubna 2021 se uskutečnil devatenáctý ročník Studentské literárněvědné konference (dále...
Poctivý a potřebný návrat k Hálkovi IVO ŘÍHA Poctivý, tj. po „technické stránce“ precizně vyhotovený (jak je ostatně v České knižnici zvykem), jen v některých...

Odložený devatenáctý ročník Studentské literárněvědné konference pořádané Ústavem pro českou literaturu AV ČR ve spolupráci s katedrou bohemistiky FF UP v Olomouci se uskuteční online 27.–28. dubna 2021.

 

Místo konání: FF UP v Olomouci, Křížkovského 10, Olomouc

Forma konání: online, platforma ZOOM, link bude upřesněn

 

Devatenáctý ročník Studentské literárněvědné konference se od ročníků předchozích bude v mnoha ohledech lišit, zároveň však bude navazovat na někdejší tradici studentských setkání v rámci tzv. Studentské vědecko-odborné činnosti, na jejíchž základech současná konference vznikla. Zásadní změna bude spočívat především v tom, že letošní konferenční jednání nemá stanoveno žádné konkrétní téma, které by jednotlivé příspěvky zastřešovalo. Studenti se tak mohou přihlásit s jakýmkoli referátem z oblasti literární vědy. Tento krok je motivován snahou umožnit co největšímu počtu zájemců prezentovat výsledky vlastního výzkumu vycházejícího přímo z univerzitní výuky a tvorby seminárních, ročníkových či diplomových prací bez nutnosti je přizpůsobovat určitému tematickému vymezení.

 

Studenti konzultují svou účast, téma, obsah a podobu referátu s vyučujícími na své katedře (ústavu), s vedoucím své práce či školitelem. Součástí přihlášky je i jejich doporučení příspěvku.

Na přednesení každého příspěvku bude v programu konference vyhrazeno 15 minut (v psané podobě text o délce 5 normostran – 8 000 znaků s mezerami). Jednacími jazyky jsou čeština, slovenština, případně angličtina (výjimečně i jiné jazyky) – pro jinojazyčná vystoupení je zároveň třeba připravit v češtině alespoň osnovu.

 

Naskenované přihlášky s doporučením (a zároveň jejich verzi ve Wordu) zasílejte do 26. 3. 2021 tajemnici konference Mgr. Tereze Roháčové na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zda byl příspěvek přijat, či nepřijat do konferenčního programu, bude organizátory sděleno do 2. 4. 2021.

přihláška ke stažení (docx)

 

Studentská literárněvědná konference 2021